apc_banner_1
Apc Back Serisi ups ler
Kişisel bilgisayarınız, hassas ev aletlerleri ve benzeri cihazları korumak için Back serisi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek geniş bir ürün grubuna sahiptir.
Güç etkinliği nedir?

Çökme:Elektrik dalgalanmasi - cokme

Aşırı yüklenme nedenli güç kaybı olarak da bilinen dalgalanmalar voltaj düzeylerindeki kısa dönemli düşüşlerdir. Bu en sık rastlanan voltaj problemidir ve Bell Laboratuarlarının yaptığı bir çalışmaya göre tüm güç arızalarının %87'sini oluşturmaktadır.


NEDEN

Dalgalanmalar genellikle (motorlar, kompresörler, asansörler, atölye aletleri vs. gibi) birçok aletin başlangıç güç talepleri nedeniyle ortaya çıkar. Elektrik şirketleri dalgalanmayı aşırı güç talepleri ile başedebilmek için kullanırlar. Aşırı güç kullanımı nedenli sıralı güç azalması olarak adlandırılan prosedür gereği belirli bir dönemde belirli günler ya da saatlerde belirli bölgelerde hizmet sağlayıcı sistematik olarak voltajı düşürür. Hava soğutma sistemlerinin en üst düzeyde kullanıldığı sıcak yaz günlerinde talep de en üst düzeye çıkar ve aşırı güç kullanımı nedenli sıralı güç azaltmalarını zorunlu kılar.

SONUÇ

Bir dalgalanma bilgisayarı işlemek için ihtiyaç duyduğu güçten mahrum bırakabilir, ve klavyenin kilitlenmesine ve beklenmeyen sistem çökmelerine neden olabilir ki bunlar da verilerin tahrip olmasına ya da yokolmasına neden olabilir. Dalgalanmalar aynı zamanda elektrik ekipmanların, özellikle de motorların verimliliğini ve yaşam ömrünü azaltır.

Karartma:Elektrik dalgalanmasi - karartma

Kullanılan gücün tamamen kaybolması.


NEDEN

Karartmalar güç hatlarında aşırı talep, yıldırım fırtınaları, güç hatları üzerinde buzlanma, trafik kazaları, kazıcılar, depremler ve diğer felaketler nedeniyle oluşur..

SONUÇ

RAM ya da önbellekteki mevcut iş kayboldu. Sabit sürücü Dosya Yerleştirme Tablosu (FAT) da kaybedilebilir bu da sürücüde depolanmış verilerin tümden kaybedilmesine neden olur.

Ani Voltaj Yükselmesi:Elektrik dalgalanmasi - ani voltaj yukselmesi

Aynı zamanda vuru olarak da adlandırılan ani voltaj yükselmesi voltajın anlık ve etkili voltaj artışıdır. Bir gelgit dalgasının gücüne uygun bir şekilde ani voltaj yükselmesi AC, ağ, seri ya da telefon hatları üzerinden elektronik ekipmana girebilir ve parçalara zarar verebilir ya da tamamen tahrip edebilir.


NEDEN

Ani voltaj yükselmeleri tipik olarak yakına düşen bir yıldırım nedeniyle oluşur. Ani voltaj yükselmeleri kullanılan gücün bir fırtına ya da trafik kazası sonucunda kesildikten sonra tekrar geri gelmesiyle de meydana gelebilir.

SONUÇ

Donanımda geri dönülemez hasarlar meydana gelir. Veriler kaybolacaktır.

Dalgalanma:Elektrik dalgalanmasi

Voltajda kısa dönemli artış, tipik olarak en az bir saniyenin 1/120'si kadar sürer.


NEDEN

Dalgalanma, havalandırma sistemleri ve yakın çevredeki ev içi uygulamaları gibi yüksek güçlü elektrik motorlarının varlığından kaynaklanır. Bu ekipman kapatıldığında ekstra voltaj güç hatları yoluyla yayılır.

SONUÇ

Bilgisayarlar ve benzeri hassas elektronik aygıtlar belirli bir voltaj aralığındaki gücü almak üzere tasarlanmıştır. Beklenen tepe noktası ya da RMS (ortalama voltaj olarak düşünülür) düzeyleri üzerindeki herşey hassas parçalarda gerilim yaratır ve beklenmeyen arızalara yolaçar.

Gürültü:Elektrik dalgalanmasi

Daha teknik bir terimle Elektro-Manyetik Girişim (EMG) ve Radyo Frekansı Girişimi olarak adlandırılan elektrik gürültüsü güç kaynağından beklenen düzgün sinüs dalgasını bozar.


NEDEN

Elektrik gürültüsü, yıldırım düşmesi, yük değişimi, jeneratörler, radyo vericileri ve endüstriyel ekipman da dahil olmak üzere birçok etken ve fenomen nedeniyle ortaya çıkabilir. Geçici ya da kronik olabilir.

SONUÇ

Gürültü çalıştırılabilir programlar ve veri dosyalarında geçici performans düşüklüğüne ya da hatalara neden olabilir.

 

Artek Servis

Çalışma Saatleri:
09:00 - 19:00
Cumartesi:
10:00 - 13:00
Telefon : 212 217 32 40

  • enka_referans